YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dağlıca'da şehit düşen yarbayın evinde yas
Dağlıca'da şehit düşen yarbayın evinde yas
17 Ekim 2015 19:47
Dağlıca'da şehit düşen Yarbay İhsan Ejdar'ın bayramdan görevine dönerken herkesle helalleştiği ve "Belki dönemem" dediği öğrenildi.

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nin Irak sınırındaki Dağlıca bölgesinde iki gündür PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan Yarbay İhsan Ejdar'ın, Ankara'daki ailesine ateş düştü.

ŞEHİT HABERİ AİLESİNE BİLDİRİLDİ

Evli ve bir çocuk babası olan 43 yaşındaki Yarbay İhsan Ejdar'ın şehit düştüğü haberi ailesine bildirildi. Şehit Yarbay Ejdar'ın, Ankara Çankaya'da oturan ailesine acı haber, sağlık ekipleri eşliğinde gelen askeri yetkililer tarafından verildi. Ejdar Ailesi'nin oturduğu apartmana bayraklar asıldı.

GÖREVE DÖNERKEN HERKESLE HELALLEŞTİĞİ ÖĞRENİLDİ

Kurban Bayramı'nı ailesinin yanında geçiren şehit Yarbay Ejdar'ın göreve dönerken komşuları ve yakınlarıyla helalleştiği helalleştiği belirtildi. Şehit Yarbay İhsan Ejdar'ın apartman komşularından Cenk Kadıoğlu, acı haberi komutanlardan aldıklarını belirterek şunları söyledi:

"BEN GİDİYORUM, BELKİ GELİRİM BELİ GELEMEM DEMİŞTİ"

"Terfi oldu, sevindi. Düşünceliydi. 'Ben gidiyorum ama tekrar gelirim, gelemem' diyerek bütün komşularıyla, annesiyle, babasıyla, çocuğuyla, eşiyle, herkesle vedalaştı. En son üzücü haberi aldık. Komutanlarımız geldi, haberi verince hepimiz yıkıldık. Ülke sağ olsun, vatan sağ olsun"

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler