YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cüzdanından 'İslam'ı sildirdi
Müslümanların kendi aralarındaki savaşlara tepki amacıyla nüfus cüzdanındaki 'İslam' ibaresini sildirdi.
Cüzdanından 'İslam'ı sildirdi
02 Şubat 2010 / 16:46 Güncelleme: 02 Şubat 2010 / 16:54

Muğla'nın Yatağan ilçesinde yaşayan Nuri Ermiş (68), Müslümanların kendi aralarındaki savaşlara ve dini görevlerini yerine getirmemelerine tepki amacıyla, İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurarak nüfus cüzdanındaki ''İslam'' ibaresini sildirdi.

Yatağan'a bağlı Maden köyünde yaşayan emekli Nuri Ermiş, gazetecilere yaptığı açıklamada, 5 vakit namaz kıldığını ve dini görevlerinin tamamına yakınını yerine getirdiğini söyledi.

Geçen hafta Yatağan İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurarak cüzdanındaki İslam ibaresini kaldırttığını ve herhangi bir zorlukla karşılaşmadığını anlatan Ermiş, şunları söyledi:

''Nüfus cüzdanlarımızda dini İslam yazıyor ama biz onun gereklerini yerine getirmiyoruz. Bana bir ağırılık çöktü, hiç kimseye sormadan, danışmadan nüfus cüzdanımdaki İslam ibaresini çıkarttırdık. Bundan çocuklarımın bile haberi olmadı. Biz 'Müslümanız' diyoruz ama yalan söylüyoruz, İslam inancıyla yemin ediyoruz. Ama inançlarımızın gereğini yerine getirmiyoruz. Ben de duygusal olarak böyle bir karar verdim. Tek amacım insanların birbirlerine yalan söylememesi, yalan yere yemin etmemesi ve doğru olmalarına katkıda bulunmak''

Bu davranışıyla, Müslümanların kendi aralarında yaptığı savaşları kınadığını göstermek istediğini vurgulayan Ermiş, Müslümanların birbirleriyle savaşmasının kendisine çok ağır geldiğini kaydetti. AA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler