YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cübbeli Ahmet Hoca: Senar bana "hafızım" derdi
Cübbeli Ahmet Hoca, geçtiğimiz günlerde vefat edilen ve dün toprağa verilen Müzeyyen Senar’la olan ilginç anısını paylaştı.
Cübbeli Ahmet Hoca: Senar bana "hafızım" derdi
11 Şubat 2015 / 13:00 Güncelleme: 11 Şubat 2015 / 16:06

Türk Sanat Müziği’nin duayen ismi Müzeyyen Senar (97), geçtiğimiz gün zatürre tedavisi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirmiş ve dün İstanbul’da toprağa verilmişti.

Senar’ın vefatının ardından taziye mesajı yayınlayan Cübbeli Ahmet Hoca'nın ailesinin Müzeyyen Senar’la dostlukları olduğu ortaya çıktı.

Senar’ın kendisini küçükken başını okşayarak, “Hafızım, hafızım” diyerek sevdiğini söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, aile dostu olduklarını açıkladı.

İşte Cübbeli Ahmet’ Hoca'nın açıklaması:

Annem ve anneannemle dostlukları vardı. Ben on yaşındayken o zamanlarda da mest ve cübbem vardı. Bana “hafızım, hafızım” der ve çok severdi. Kendi annesinin de Kur’an ehli olduğunu söylerdi. Ben kendim imanına şahidim. Umreye gittiğini biliyoruz. Merhumeye Cenabı Mevla’dan ğarga-i ğarîk, geride bıraktığı keder dîde ailesine ve özellikle Feraye hanıma sabr-ı cemîl niyaz ederim. Hadis-i şeriflerde 90 yaş sürmeye vaat edilen mağfiret müjdesine nail eylesin. Rabbim taksiratını affetsin, seyyiatını mahfeylesin.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler