YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cübbeli Ahme Hoca'dan Eliaçık'a: Gezi imamı
Cübbeli Ahme Hoca'dan Eliaçık'a: Gezi imamı
05 Aralık 2014 19:05
Cübbeli Ahmet Hoca, İhsan Eliaçık'ın namazla ilgili sözlerine tepki gösterdi. Cübbeli, Eliaçık için, "Bu Gezi'de imamlık yapmış. Bayağı da bir cemaat bulmuş herhalde" dedi.

Cübbeli Ahmet Hoca, Gezi olaylarıyla tanınan İhsan Eliaçık'ı topa tuttu.

Cübbeli Hoca, "Bu Gezi'de imamlık yapmış. Bayağı da bir cemaat bulmuş herhalde" sözleriyle dalga geçtiği İhsan Eliaçık'ın zekatla ilgili açıklamalarına da "Komünist misin sen ya?" sözleriyle tepki gösterdi.

Komünist misin sen ya?

Dün geceki sohbetinde, "İhsan Eliaçık denen adam, bu hafta bir kanalda benim aleyhime konuşmuş" diyen Cübbeli Ahmet Hoca, "Bana yetiştiriyorlar ben hemen sinirlenirim de bindiririm adama. Ben niye bindireceğim, üzülüyorum. Onların adına üzülüyorum" dedi.

İhsan Eliaçık'ın namazla ilgili sözlerine sert çıkan Cübbeli Ahmet Hoca, şöyle devam etti:

"Ama adam 'Yav namaz diye bir şey yok. Namazın vakti yok, azabı yok, cezası yok, kazası yok. Namaz Allah'la senin aranda istediğin gibi takıl' diyor. Bunun kılıfı yok. Bu Gezi'de imamlık yapmış. Bayağı da bir cemaat bulmuş herhalde. Seriyor oralara bir şeyler kılıyor, kıldırıyor. Bütün malını vereceksin... Komünist misin sen ya? Bütün malını neden versin adam? Zekat kaçta kaç farz, 40'ta bir."

Eliaçık için kilo iması

"Konuşuyorsun, kelle kulak yerinde benim iki mislim. Ondan sonra yemeyin, yemeyin, yemeyin... Benim gibi 65 kilo ol da konuş" diyen Cübbeli Ahmet Hoca, İhsan Eliaçık'a eleştirilerini şöyle sürdürdü:

O nereden oluyor, "Ben gürbüzüm. Hava alsam şişiyorum. O başka, olabilir, bazısı da gürbüz olur hakikaten. "Ya hiç yemiyorum, hava alsam şişiyorum" diyor. Hava aldın mı şişiyorsan bir şey batırdın mı inmesi lazım. O zaman niye inmiyorsun? Biri bir şey batırmıyor herhalde. İğne olduğu yok herhalde. Benim gibi günde 5 iğne olsan hergün delik deşik hava tutmaz. Bizde hava tutmuyor yani.

 

GEZİ SÜRÜSÜNÜN İMAMI
 // Bekir Ay
Onun beyninde GEZİ Şeytanları geziyor! Bu bir koministten daha tehlikelidir.Kayseride doğmuș,Kayseri ve Kırșehir de okumuș, Kurban kesmek Şaman geleneğinden gelmekte diyen, Hacc’a gitmeyenin kurban kesmesi gerekmez diyen birisi.Peygamberlerin sünnetlerini red eden haddini bilmez mahluk, İlahiyat Fakültesinden kendisi İlâhlığa soyunmuș olması hasebiyle mezun olmadan ayrılmıș. ...
06 Aralık 2014 Cumartesi 00:06
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler