YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çöl sıcakları geliyor...
Çöl sıcakları geliyor...
24 Temmuz 2009 09:10
Batı sıcaktan kavrulurken, Karadeniz'de yağış var...

Karadeniz'de şiddetli yağmurlar devam ederken, Batı'ya aşırı sıcak hava dalgası geliyor. Cumartesi günü İstanbul 37, İzmir 40 dereceyi görecek.

İlişkili fotoğrafları göster Dilek Çalışkan ntvmsnbc Güncelleme: 16:14 TSİ 23 Temmuz. 2009 Perşembe İSTANBUL - Karadeniz'de birçok kentte etkili olan su baskını ve sellerin ardından, Batı ve Orta Karadeniz'de hava açtı ve ısınmaya başladı. Ancak Doğu Karadeniz'de risk devam ediyor.

Trabzon, Rize, Artvin, Bayburt ve Gümüşhane arasında yarın da yağmur kuvvetli olacak ancak cumartesi çok şiddetli yağmur görülebilir.

Erzurum, Kars, Erzincan, Ağrı çevrelerinde de yağışlar kuvvetli olacak. O bölgede de dikkatli olunması gerekiyor.
Doğu'da yağşlı bir hava hakimken, Batı'ya aşırı sıcak hava dalğası geliyor. İspanya'dan Balkanlara, oradan da Türkiye'ye gelecek sıcak hava dalgası cumartesi günü etkili olacak.

YAZIN EN SICAK GÜNÜ


Bu yazın en yüksek sıcaklığının yaşanacağı cumartesi günü sıcaklığın Edirne ve Balıkesir'de 39, Ege kıyıları, Aydın ve Denizli'de 43 dereceye kadar çıkması bekleniyor. İstanbul 37, İzmir 40 dereceyi görecek. İç Anadolu ve Bolu'da da sıcaklıklar 35 dereceye çıkacak.

Sıcak hava dalgası geçene kadar güneşe çıkılmaması ve fazla terlememeye dikkat edilmesi gerekiyor.

Sıcaklıklar pazartesi günü biraz düşüşe geçecek. Pazar günü Marmara Bölgesi bulutlanacak, ardından yağış da görülebilir.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler