YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çocuktan al haberi!
Ordu’da günlük olarak yayın yapan Afiş Gazetesi, Ordulu vatandaşlara geçmişi hatırlattı.
Çocuktan al haberi!
22 Haziran 2013 / 22:05 Güncelleme: 22 Haziran 2013 / 22:12

Bir dönem mahalle aralarında sabahın ilk saatlerinde çantasında vatandaşa haber götüren ve “Yazıyor Yazıyor” diye seslenen gazeteci çocuklar günümüzde yer almazken, Ordu’da günlük olarak yayın yapan Ordu Afiş Gazetesi, bu duyguyu Ordululara yaşatıyor.

Okulların yaz tatiline girmesi ile Ordu Afiş Gazetesi’ni ziyaret eden Uğur Hazmaçebi, gazetenin imtiyaz sahibi İsmet Duman’a, eski filmler de gazete dağıtan çocuklar gördüğünü kendisinin de bu işi yapmak istediğini söylemesinin ardından küçük çocuk farkında olmadan, Ordululara geçmişi hatırlattı.

Duman: Faydası olacağını düşündük

İmtiyaz sahibi İsmet Duman, vatandaşların yerel gazeteye ilgisini artırmak için güzel bir şey olduğunu söylerken, "Eskiden insanlar özlem duydukları bir takım günleri hatırlamak için ‘eskiden’ kelimesini kullanırlar. Buda eski hatırlamak yerel gazeteyi Ordu’da satışını biraz daha yükseltmek gayesi ile okurların yerel gazeteye biraz daha yönlendirmek anlamında çok büyük faydası olacağını düşündük. Böyle bir talepte bulundu bizden, bizimde hoşumuza gitti. Ses getireceğini düşünüyoruz. İnsanlar böyle şeylerden hoşlanır. Bizim içinde değişiklik olur diye düşündük. Uğur’un sattığı gazeteden hiçbir talebimiz yok. Satıyor, kendi harçlığını çıkartıyor. Farklı bir şey oldu. İnsanlar buna çok daha farklı bakıyorlar” dedi.

Ordu sokaklarında “ yazıyor yazıyor” diye gazete haberlerini sıralayan Uğur Hamzaçebi, vatandaşlar tarafından da büyük ilgi görüyor.

Yüksel: Çok duygulandık

Gazete alan vatandaşlar ise, hem duygulandıklarını, hem de mutlu olduklarını ifade etti. Serkan Yüksel isimli vatandaş, “Çok memnun olduk aslında gazete satarken sokağın başında. Eskiden bunlar varmış bizde televizyonlardan görüyorduk. Şimdi böyle bir şey olması bizi biraz duygulandırdı, sevindirdi de. Biz bunun devamını diliyoruz. Hoşumuza gitti doğrusu” diye konuştu.

Hamzaçebi: Filmlerde gazete satan çocukları gördüm”

Afiş Gazetesi’ni vatandaşlara götüren Uğur Hamzaçebi ise, “Ben Türk filmlerinde gazete satan çocukları görüyordum. Ben de afiş gazetesine gittim. Böyle bir işi yapabilir miyim, dedim. Yapabilirsin, dediler. Ben de şimdi yaz boyunca okullar açılana kadar çalışacağım. Çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler