YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Çocuklarınızı ahlaki değerlerle ilgili bilgilendirin"
Emniyet, Münevver Karabulut'un vahşice öldürülmesinin ardından anne ve babaları uyardı
"Çocuklarınızı ahlaki değerlerle ilgili bilgilendirin"
08 Mayıs 2009 / 08:48 Güncelleme: 08 Mayıs 2009 / 00:00

Emniyet, Münevver Karabulut'un vahşice öldürülmesinin ardından anne ve babalar için uyarı niteliğinde rapor hazırladı: İstanbul'da Münevver Karabulut'un erkek arkadaşı Cem Garipoğlu tarafından testereyle başı kesilerek öldürülmesi üzerine emniyet, harekete geçti. Benzer olayların önüne geçebilmek için anne- babalara uyarı niteliğinde bir rapor hazırlandı.


Polisin anne-babalara çocukları konusunda verdiği öğütlerden bazıları şöyle: “Evden dışarı çıktıklarında, nerede ve kiminle birlikte olduklarını size her seferinde söylemelerini öğütleyin.


Çocuklarınızı mahalledeki oyun alanlarında bile olsa mutlaka gözaltında bulundurun. Çocuklarınıza ev anahtarınızı vermeniz gerektiğinde anahtarlığınızda adresinizi ve isminizi belirten bir işaret bulunmamasına dikkat edin. Okul öncesi çocuklarınızın ev dışında yalnız başlarına dolaşmalarına ve nezaret edilmeyecek yerlerde oynamalarına izin vermeyin.


Yabancıların yakınlık göstermesi ve hediye vermelerini kabul etmemelerini, bu gibi girişimlerde bulunanları veya kendilerini rahatsız edenleri hemen en yakın güvenlik görevlisine söylemelerini ve size de mümkün olduğu kadar çabuk haber vermelerini isteyin. Çocukların oynadıkları bölgede alışılmamış şekilde ve sıklıkta dolaşan şahıs veya araçları gerektiğinde en yakın güvenlik kuvvetlerine bildirin. Mümkün olduğunda kişilerin eşkallerini ve araçların plaka numaraları ile markalarını ve renklerini tespit etmeye çalışın. Çocuklarınızı tanımadıkları kişilerin araçlarına binmemeleri konusunda uyarın."


BUNLARI SAKIN YAPMAYIN


Asayiş Daire Başkanlığı, anne-babaların yapmaması gereken davranışları da rapora koydu.


* Küçükken istediği her şeyi vermeyin.


* Kötü sözler söylediğinde hata yaptığını anlatın.


* Ahlaki değerler konusunda bilgilendirin.


* Sorumluluk almasını sağlayın.


* Onun önünde kavga etmeyin.


* Haksızlık yaptığında onun tarafını tutmayın.


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler