YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çocukların tedavisine "tiyatro" molası
Çocukların tedavisine "tiyatro" molası
29 Aralık 2015 15:19
Bir grup üniversitesi öğrencisinin oluşturduğu Tiyatro Sanat Topluluğu, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi gören çocuklar için oyun sergiledi.

Hastanenin pediatri servisindeki boş bir koridorda yapılan gösteride topluluk üyeleri, hastanede tedavi gören çocuklara pantomim gösterisi sundu. Hasta çocukların, aileleriyle birlikte ilgiyle izlediği gösteri, çocuklardan büyük alkış aldı. 

Tiyatro Sanat Topluluğu Kurucusu Mustafa Kayabaşı, gazetecilere yaptığı açıklamada, topluluğun 2 ay önce kurulduğunubelirterek, tiyatronun toplum tabanına yayılması için gayret gösterdiklerini ifade etti.

Tiyatroyu özellikle dezavantajlı gruplara ulaştırmak istediklerini anlatan Kayabaşı, bir sosyal sorumluluk projesi olarak kurulan topluluğun daha önce toplum ruh sağlığı merkezindeki hastalara da gösteri yaptığını söyledi.

Kayabaşı, hastanede çeşitli nedenlerle tedavi gören çocuklarla birlikte olduklarını vurgulayarak, tiyatronun eğlencenin yanında tedavi edici bir özelliğinin de bulunduğuna inandığını anlattı.

Çocukların hastane ortamından çıkarma ve yüzlerinde bir tebessüm oluşturma gayreti içinde olduklarını dile getiren Kayabaşı, buna benzer çalışmalarının devam edeceğini, mahalle çocuklarına da gösterilerini sunacaklarını aktardı. 

Tıp Fakültesi Sağlık Topluluğu Kurucusu Aykut Koç da 4 yıldır "Çocuklar gülsün" sloganıyla konserler verdiklerini belirterek, buradan elde edilen gelirle de çocuklara hediyeler aldıklarını söyledi. 

Tiyatro Sanat Topluluğu ile bugün çocuk servisinde tedavi görenlere tiyatro gösterisi sunduklarını ifade eden Koç, çocukların gösteriden memnun kaldığını, bunun da kendilerini çok mutlu ettiğini sözlerine ekledi. 


AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler