YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çocuklar suçtan müzik ile korunacak
Çocuklar suçtan müzik ile korunacak
16 Aralık 2014 13:30
Antalya Emniyet Müdürlüğünce uygulanan "Müzik Atölyeleri Projesi" kapsamında çocukların müzik aleti çalmaları sağlanarak, suça karışmalarının engellenmesi amaçlanıyor.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü, çeşitli kurumların ve sivil toplum örgütlerinin desteğiyle "Müzik Atölyeleri Projesi"ni uygulamaya başladı.

Proje kapsamında Kepez'in gecekondu bölgelerinden Gazi Mahallesi'nde eğitim atölyesi oluşturuldu. Bölgede tespit edilen ekonomik düzeyi düşük ve suça karışma riski bulunan 6-15 yaş grubundaki 484 çocuğa keman, çello, kontrbas, yan flüt, trompet, bateri, gitar, piyano ve klarnet eğitimi verilmeye başlandı.

Projenin tanıtım töreninde konuşan Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, toplumların sağlam temeller üzerinde ileriye yönelmesinin çocukların gelişimi, eğitimi ve korunması ile mümkün olduğunu söyledi.

Çocukların sosyal ve kişisel yönden gelişimlerine katkıda bulunmanın en iyi yollarından birisinin müzik olduğuna dikkati çeken Tonbul, müziği seven çocuğun insanı, toplumu, yaşamı da seveceğini belirtti.

Tonbul, çocukların müzik atölyeleri sayesinde hayata daha öz güvenle bakacağını kaydetti.

Törende atölyelerde eğitim alan çocuklar ile Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü şarkı söyledi. Çocukların 2 ay sonra konser vereceği bildirildi.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler