YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çocuğu işkenceyle dilenci yaptılar
İstanbul Beyoğlu'nda dün, insanlık ayıbı bir olay yaşandı. İşkenceye maruz kaldığı görülen 5 yaşındaki çocuğun hali içler acısıydı.
Çocuğu işkenceyle dilenci yaptılar
11 Ocak 2010 / 07:58 Güncelleme: 11 Ocak 2010 / 08:08

İstanbul’da Haliç Köprüsü’nde temizlik işçileri, yolu ayıran refüjlerin arasında küçük bir erkek çocuğunun boğazından çamaşır ipiyle bağlanmış, yerde kanlar içinde hareketsiz yattığını gördü.

Olay yerine polis ve sağlık ekibi çağrılırken, ilk müdahalesi bulunduğu yerinde yapılan 5 yaşlarındaki çocuk, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Hastanede yapılan kontrolde çocuğun sağ elinde derin kesikler olduğu, sağ kulağından kan geldiği, sol gözünün morardığı ve vücudunda kesikler tespit edildi. Adının B.K. olduğunu söyleyen 5 yaşındaki çocuğun, kendisini ve annesini Abdal ve Fethi’nin sürekli dövüp, dilendirmeye çalıştıklarını söylediği öne sürüldü.

Annenin ‘dilendirmekten’ kaydı çıktı

Polis, küçük çocuğun annesi G.K. ve babası A.K.’yi ifadelerine başvurmak üzere gözaltına aldı. Anne G.K., önceki gün Zincirlikuyu Metrobüs istasyonunda simit alırken oğlunun kaybolduğunu öne sürerek, “Görgü şahitleri, iki mendilci çocukla metrobüse bindiğini söylediler” dedi. 5 çocuk annesi G.K.’nin geçen yıl çocuğunu dilendirdiği gerekçesiyle hakkında Kuştepe Polis Merkezi’nce işlem yapıldığı ortaya çıktı.

3 kişi gözaltında, 2 mendilci aranıyor

Polis, tedavisi süren B.K.’nin, kendisini dövdüğünü söylediği, ‘Abdallar’ olarak bilinen aile üyelerinden iki kişiyi gözaltına alarak, hastanede yüzleştirme yaptı. Ailenin en küçük çocuğu olan B.K.’nın da zaman zaman mendil sattığı belirlendi. B.K.’yı dövdükleri şüphesiyle 15 ile 16 yaşlarında iki mendilci çocuğun arandığı belirtildi. Polis, annenin ifadesine göre, küçük çocuğun kaybolduğu yer olan metrobüs istasyonundaki kamera kayıtlarını incelemek üzere belediyeden istedi. Akşam saatlerinde bir kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi.

Milliyet

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler