YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'de faciadan kıl payı dönüldü
Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde dün akşam bir toprak kayması meydana geldi. Tonlarca ağırlıktaki dev kayaların evlerin üzerine yuvarlandığı olayda kılpayı faciadan dönüldü. Olay sonrası 20 ev tahliye edildi...
Cizre'de faciadan kıl payı dönüldü
27 Ocak 2010 / 08:26 Güncelleme: 27 Ocak 2010 / 08:28

Şırnak'ın Cizre ilçesinde toprak kayması sonucu 20 ev tahliye edildi.

Edinilen bilgiye göre, Sur Mahallesi'nin Kehnihamdi Sokaktaki boş bir eve toprak kayması sonucu kaya parçası düştü. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Tedbir amacıyla 20 ev tahliye edildi. Evlerde yaşayan aileler Silopi Kaymakamlığınca geçici olarak Ögretmenevine yerleştirildi.

Cizre Belediye Başkanı Mehmet Saçı emniyet yetkilileri ile olay yerinde incelemede bulundu. Saçı, yaşanan olayda can kaybı ve yaralanan olmamasının sevindirici olduğunu belirterek, ''Gerekli bütün incelemeleri yaptıktan sonra Cizre Kaymakamlığı ve Şırnak Valiliği ile birlikte bu soruna çözüm bulmaya çalışacağız. Yaşanan olaydan sonra belediyede kriz masası oluşturduk ve bütün ekiplerimiz seferber oldu. Dağın yamacında bulunan birçok ev şuan aynı tehlike altında onun için 20 evi tahliye ettik. Diğer evlerde bulunan vatandaşları da bu konuda uyardık'' dedi.

A.A.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler