YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Çirkin" diye aşağılayıp, sadece SESİNİ kullandıla
"Çirkin" diye aşağılayıp, sadece SESİNİ kullandıla
"Çirkin" diye aşağılayıp, sadece SESİNİ kullandıla
13 Ağustos 2008 / 15:35 Güncelleme: 13 Ağustos 2008 / 00:00


Pekin Olimpiyatları’nın açılışında milyonlarca kişinin ilgiyle izlediği şarkıyı aslında "çirkin" olduğu için sahneye çıkarılmayan küçük bir kızın söylediği, sahnedeki "güzel" kızın ise yalnızca ağzını oynattığı ortaya çıktı.


Pekin Olimpiyatları’nın açılış töreninde, Çin bayrağı stadyuma girerken Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıllarında yazılmış ’Anavatan’a Övgü’ şarkısını okuyan Lin Miaoke, hem stadyumda, hem de televizyonları başında töreni izleyenleri kendine hayran bırakmıştı. Ancak küçük kızın, yüzü tombul ve dişleri çarpık olduğu için sahneye çıkması uygun görülmeyen Yang Peiyi’nin seslendirdiği şarkıyı yalnızca söyler gibi yaptığı ortaya çıktı.


ÇİN ULUSUNUN PRESTİJİNİ KORUMUŞLAR!


Festivalin müzik sorumlusu Chen Qigang bunu dünyaya Çin hakkında doğru bir imaj vermek ve Çin ulusunun prestijini korumak için yaptıklarını açıkladı. Daha önce de açılış töreni sırasında TV’de yayınlanan havai fişek gösterilerinin bazılarının bilgisayar grafikleri olduğu ve Olimpiyat törenlerinde boş kalan tribünleri hükümetin görevlendirdiği gönüllülerin doldurduğu ortaya çıkmıştı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler