YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cinnet getiren polis eşi ailesini yok etti
Rize'de bir polis memurunun eşi önce tartıştığı kocasını ardından, 2 çocuğunu tabancayla vurdu...Eşini ve 2 çocuğunu vuran kadın son kurşunu kendine sıktı...
Cinnet getiren polis eşi ailesini yok etti
06 Ocak 2010 / 00:36 Güncelleme: 06 Ocak 2010 / 09:43

Rize Emniyet Müdürlüğü, cinnet olayına ilişkin yaptığı açıklamada, bulgulara göre, polis memurunun değil, eşinin, kocasını ve 2 çocuğunu vurduktan sonra intihar ettiğinin tahmin edildiğini bildirdi.

Rize Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, saat 20.33'te, 155 Polis İmdat telefonuna gelen bir ihbarda, komşu evden silah seslerinin geldiğinin bildirilmesi üzerine olay yerine intikal eden polis ekiplerinin, İslampaşa Mahallesi Barbaros Sokak'taki bir apartmanın 2. katında bulunan eve kapıyı kırarak girdiği ve olay yerinde 1 erkek, 1 kadın ve 1 çocuk olmak üzere 3 ceset ile yaralı bir erkek çocuk ile karşılaştığı belirtildi.

Yaralı çocuğun polis ekiplerince derhal hastaneye intikal ettirildiği kaydedilen açıklamada, şöyle devam edildi:

''Olay yerinde, cumhuriyet savcısınca yapılan ilk tespitlerde, Rize Emniyet Müdürlüğünde polis memuru olarak görev yapan Malatya ili Darende İlçesi nüfusuna kayıtlı Osman Çağatay Olgun (38), Darende ilçesi nüfusuna kayıtlı Gülseren Olgun (28) ve Altuğ Berk Olgun'un (4) öldüğü, Mustafa Gökberk Olgun'un (7) yaralı olduğu anlaşılmıştır.

Yaralı Mustafa Gökberk, derhal hastaneye kaldırılmış ve ameliyata alınmıştır. Alınan ilk bilgilerde, hayati tehlikeyi atlattığı ve tedavisinin devam ettiği bilgisi alınmıştır.

Olay yerinde, gözle görülen ilk bulgularda, polis memuru Osman Çağatay Olgun'un yan tarafında iki adet ateşli silah yarası, Altuğ Berk Olgun'da birden fazla ateşli silah yarası, Gülseren Olgun'un göğüs üzerinde bir tek ateşli silah yarası ve yaralı Mustafa Gökberk Olgun'da birden fazla ateşli silah yarası olduğu görülmüştür.

Görünür bulgulara göre, olayın Gülseren Olgun tarafından gerçekleştirildiği ve daha sonra aynı silahla kendini vurduğu tahmin edilmektedir.''

Açıklamada, olay yerinde, polis memuruna ait demirbaş silah ve çok sayıda boş kovan bulunduğu belirtilerek, olay ile ilgili kesin bilgilere, yapılan otopsi ve kriminal inceleme sonucu ulaşılacağı kaydedildi.

Olayın Cumhuriyet Başsavcılığınca bizzat soruşturulduğu ifade edilen açıklamada, hayatını kaybedenlerin ailelerine ve polisin meslektaşlarına başsağlağı dileğinde bulunuldu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler