YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çimento fabrikasıdan patlama
Çimento fabrikasıdan patlama
08 Eylül 2010 09:35
Konya'da çimento fabrikasında gaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlamada 3 işçi ağır yaralandı.Fabrika yetkililerinden bir açıklama gelmezken polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Konya'da çimento fabrikasında kömür değirmesinde gaz sıkışması sonucu meydana gelen patlamada 3 işçi ağır yaralandı. Hayati tehlikeleri bulunan yaralılardan ikisinin Kayseri ve Ankara'da bulunan yanık tedavi merkezlerine sevk edildiği bildirildi.  

Olay, saat 23.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Ankara Yolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Konya Çimento Fabrikasının kömür değirmeninde gaz sıkışması sonucu patlama meydana geldi. Patlamada fabrikada işçi olarak çalışan Cemil Savcı, Aziz Teke ve Fatih Develi ağır yaralandı. Vücutlarının büyük bir bölümünde yanıklar oluşan yaralılardan Aziz Teke ve Fatih Develi Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Cemil Savcı ise Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yapılan ilk müdahalenin ardından hayati tehlikeleri bulunan yaralılardan Cemil Savcı'nın, yanık ünitesi bulunan Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'ne, Aziz Teke'nin ise Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildiği bildirildi. Olayın ardından polis fabrikada incelemelerde bulundu. Yapılan ilk incelemeler sonucunda patlamanın kömür değirmenindeki gaz sıkışmasından kaynaklandığı belirtildi.

Fabrika yetkililerinden henüz bir açıklama yapılmazken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler