YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Cim Bomlu arılardan" sarı-kırmızı polen
"Cim Bomlu arılardan" sarı-kırmızı polen
28 Mayıs 2015 22:51
Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde arı yetiştiricisi Mehmet Altay'ın kovanındaki sarı-kırmızı tonların ağırlıkta olduğu arı polenleri, Galatasaray'ın şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından taraftarlarca talep ediliyor.

Zonguldak Alaplı ilçesinde arıların çiçeklerden topladığı sarı ve kırmızı renklerdeki polenler, Galatasaray taraftarlarından ilgi görüyor.

Protein, vitamin, mineral ve enzimler bakımından zengin besin maddesi polenler, kovanlarda sarı, yeşil, mavi ve beyaz gibi farklı renklerde bulunabiliyor. Bazı kovanlarda ise iki renk baskın çıkabiliyor. 

Altay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 100'ü aşkın kovanının bulunduğunu, arıların çiçek açan bitkilerden topladığı polenleri kovanlarına taşıdığını söyledi.

Kovanlarda farklı renklerdeki polenlerin genellikle bir arada olduğunu vurgulayan Altay, " Ben Fenerbahçe taraftarıyım. Şampiyonluğu ezeli rakibimize kaptırmanın üzüntüsünü yaşıyorum. Son üç gündür genellikle arılar sarı kırmızı renklerdeki çiçeklerden topladığı polenleri kovana taşıyorlar. Kovanlarımdaki çiçek tozları hep sarı ve kırmızı. Galatasaray takımının renklerindeki polenleri, cimbomlu arkadaşlarıma hediye ediyorum" diye konuştu.

Altay,  arkadaşlarının "arıların bile Galatasaray taraftarı" diyerek kendisini kızdırdıklarını da anlattı.  

Etiketler: , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler