YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cezaevinde korkutan yangın
Cezaevinde korkutan yangın
02 Şubat 2010 18:31
Kapalı cezaevinde çıkan yangın, korkulu dakikaların yaşanmasına neden oldu.

Manisa'nın Salihli ilçesinde, 289 tutuklu ve hükümlünün bulunduğu Salihli C Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda, fuel-oil yakıt takında meydana gelen sızıntı sonucu çıkan yangın kısa sürede söndürüldü.

Alınan bilgiye göre, Kurtuluş Mahallesi'ndeki Salihli C Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda, öğle saatlerinde, nizamiye girişi yakınındaki fuel-oil kazanında meydana gelen sızıntı nedeniyle yangın çıktı.

Yangına, Salihli Belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale ederken, koğuşlarda bulunan tutuklu ve hükümlülerin dumandan etkilenmemesi için önlem alındı.

Erken müdahaleyle kısa sürede büyümeden söndürülen yangın, cezaevi nizamiye kapısı ve çevresindeki yerleşkelerde büyük hasara yol açtı. Yangında, nizamiye girişinde park halindeki iki motosiklet ve bir bisiklet de tamamen yandı.

Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Arzik, yangının söndürülmesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Yangında can kaybımız olmadı. Sadece nizamiye kapısı ve çevresinde hasar oluştu. Hasarın ne kadar olduğu bir süre sonra tespit edilecek. Şu an her şey kontrolümüz altında. Buradaki mahkumların başka yerlere sevk edilmesi de söz konusu değil. Yangının fuel-oil kazanından sızan yakıtın ateş alması sonucunda çıktığını biliyoruz'' dedi. AA

af cıkmalı
 // gamze deniz
cezaevlerinde binlerce insanımız var. bir şans verilmeli......
05 Şubat 2010 01:08
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler