YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ceylanpınarlılar evlerini terkediyor
Ceylanpınarlılar evlerini terkediyor
12 Kasım 2012 20:48
Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde yaşayan vatandaşlar Suriye'nin Haseki kentine bağlı Rasulayn bölgesinde yoğunlaşan çatışmalar nedeniyle evlerini terk ediyor..

Rasulayn bölgesinin kontrolünü ele geçirmek amacıyla ordu birlikleriyle Özgür Suriye Ordusu arasında 5 günden bu yana aralıklarla devam eden çatışmaların şiddeti bugün yapılan hava saldırılarıyla daha da arttı.

Şarapnel parçalarının Ceylanpınar'a kadar ulaştığı patlamaların ardından özellikle sınıra yakın noktalarda evleri bulunan kimi aileler, özel araçları ya da otobüslerle, çevre il ve ilçelerdeki yakınlarının yanına gitmeye başladı.

Ceylanpınar Belediye Başkanı İsmail Arslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilçede halkın büyük panik içinde olduğunu belirterek, birçok esnafın yerlerini açmadığını, vatandaşların ilçeyi terk etmeye başladığını söyledi.

Arslan, Akçakale ilçesinde top mermisinin isabet etmesi sonucu 5 kişinin öldüğü saldırının ardından uygulanan angajman kurallarının Ceylanpınar'da uygulanması gerektiğini ifade etti.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler