YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ceylan ölüme böyle gitti
Aile meclisi kararıyla öldürüldüğü iddia edilen Ceylan Soysal'ın bir yakını ve amcası tarafından otogardan zorla götürülüş anının olduğu kamera kayıtları ortaya çıktı.
Ceylan ölüme böyle gitti
22 Temmuz 2011 / 14:44 Güncelleme: 22 Temmuz 2011 / 14:57

Hatay'ın Dörtyol İlçesi'nde, aile meclisi kararıyla öldürüldüğü öne sürülen 21 yaşındaki Ceylan Soysal'ın, amcası ve bir yakını tarafından Adana Otogar'ından götürülüş anı, güvenlik kameralarına yansıdı.

Babaevinde diz çöktürülüp, erkek kardeşi 17 yaşındaki E.H. tarafından göğsünden ve karnından tabancayla vurulan, ölmesi için üzerine kapı kilitlenen Ceylan Soysal'ın, Adana Otogar'ında güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerinde, kucağında 1 yaşındaki kızı Eylül ile birlikte, oturmak için bir seyahat firmasının yazıhanesinde girdiği görülüyor. Bir süre telefonla konuşan genç kızın içeri girmesinin ardından, biri amcası olduğu öne sürülen iki kişi daha içeri giriyor.
Kolundan çekiştiren yakınlarına karşı direnmeye çalışan Ceylan Soysal, "Bırakın beni.

Telefonda kocamla konuşuyorum" diyor. Yakın akrabası olduğu ileri sürülen kişinin zorla götürme çabaları devam ederken, ismi belirlenemeye amcası ise olan biteni izliyor. Soysal'ın akrabası bir yandan çocuğu kucaklayıp dışarı çıkarmak istiyor. Baskıcı ısrarlara daha fazla karşı koyamayan Soysal'ın, çaresiz bir şekilde ölüme olan yolculuğu, orada başlamış oluyor.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler