YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Çevreci sokaklar'' geliyor
''Çevreci sokaklar'' geliyor
10 Nisan 2013 15:22
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kaldırımları düzgün, bisiklet yolları bulunan ve düzenli çöp kutularının olduğu çevreci sokaklar için çalışma başlattı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın, çevreci proje sunan belediyelere İller Bankası'nın verdiği hibenin artırılacağını ifade etmesi üzerine Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü'nün harekete geçtiği bildirildi.

Belediyelerin, çanak anten ve tabela düzenlemeleriyle, çevreci sokak ve çevreci park uygulamalarını hayata geçirmeleri için teşvik edildiği vurgulanan açıklamada Çevre Yönetim Genel Müdürü Mehmet Baş'ın şu ifadelerine yer verildi:

"Bordürüyle, kaldırımıyla sokaklarda düzenleme yapılacak. Belki bisiklet yolu olacak onun kenarında, daha çevreci sokak olacak. Düzenlemede engelli vatandaşlar da düşünülecek.

Engelli vatandaşların rahatlıkla girip çıkabileceği kaldırımlar düzenlenecek. Çevreci sokak projesiyle, insanların rahat gezip dinlenebilecekleri, alış verişini yapabilecekleri sokakların oluşturulmasını hedefliyoruz."

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler