YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cerrah'ın uyarısına babadan jet yanıt
Cerrah'ın uyarısına babadan jet yanıt
12 Ağustos 2009 20:04
Cerrah, münevverin babasını uyardı, babadan da yanıt geçikmedi

Hakkındaki açıklamalar devam etmesi halinde dava açacağı uyarısında bulunan İstanbul eski emniyet genel müdürü Celelattin Cerrah'a Münevver Karabulut'un babasından jet yanıt geldi.


Osmaniye Valiliği'ne atanan eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın avukatları, Münevver Karabulut'un öldürülmesiyle ilgili baba Süreyya Karabulut'un, Cerrah'ı hedef alan iftira niteliğinde beyanlarda bulunduğunu öne sürerek, bu beyanlarına devam etmesi halinde söz konusu kişiyle ilgili suç duyurusunda bulunulacağını ve hakkında manevi tazminat davası açacaklarını bildirdi.


Celalettin Cerrah Vekilleri avukat Cevdet Yavuz ve İzmirli avukat Ayhan Günay imzasıyla yapılan basın açıklamasında, bir süredir bazı televizyon kanallarında ve gazetelerde yer alan ve Celalettin Cerrah'ı hedef alan beyan ve iddiaların, Cerrah'ın kişilik haklarını zedelediği ve mağdur ettiği ifade edildi.


Bu beyanların haber olarak verilmiş olmasının, yasal cevap ve tekzip hakkını doğurduğu kaydedilen açıklamada, "Canice katledilen Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut'un, bir süredir medya kuruluşlarında müvekkilimiz Celalettin Cerrah'ın İstanbul İl Emniyet Müdürü olduğu dönemde, söz konusu cinayet olayının aydınlatılmasına ilişkin yapılan çalışmalarla alakalı olarak mesnetsiz, hayal mahsulü, müvekkilimizin kişilik haklarını zedeleyici ve karalamaya yönelik iftira niteliğinde beyan ve iddialarda bulunduğu görülmektedir" denildi.


Avukatlar, "Müvekkilimiz ile görev yaptığı dönemde kendisine bağlı olarak çalışan görevliler, her konuda olduğu gibi, bu konuda da görevini yasal sınırları içinde ve yasalara uygun olarak yapmış ve aynı sınırlar içinde yetkilerini kullanmıştır. Ailenin acısının büyüklüğü nedeniyle maktulün babasının konuyla ilgili vesveseden ve karalamaya yönelik kışkırtmaların tesirinden kaynaklandığı değerlendirilen bir kısım beyanları, bugüne kadar toleransla karşılanmışsa da son dönemdeki iddia ve isnatlar, hiçbir tolerans ve hoşgörü ölçüsüyle karşılanamayacak niteliktedir. Bu nedenle, iftira niteliğindeki beyan ve iddiaları kabul etmediğimizi ve yalanladığımızı, Süreyya Karabulut'un bu yöndeki beyan ve iddialarını tekrarlaması halinde, kendisi hakkında TCK'nın ilgili maddeleri uyarınca iftira suçu nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacağını ve ayrıca müvekkilimizin kişilik haklarına saldırıda bulunulması sebebiyle manevi tazminat davası da açacağımızı, kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz" dedi.


Münevver’in babası: Kirli ilişkiler var


Etiler’de öldürülen Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut, cinayetle ilgili suistimaller yaşandığını söyledi. Eski Emniyet Müdürü Cerrah’ın kendisi için yapacağı suç duyurusuna tepki gösteren Karabulut “Paralar döndü, kirli ilişkiler var” dedi.


'Paralar döndü kirli ilişkiler var'


Etiler’de öldürülen Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut, cinayetle ilgili suistimaller yaşandığını söyledi. Eski Emniyet Müdürü Cerrah’ın kendisi için yapacağı suç duyurusuna tepki gösteren Karabulut “Paralar döndü, kirli ilişkiler var” dedi.


Osmaniye Valiliği’ne atanan eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalletin Cerrah'ın avukatları, 3 Mart’ta Etiler’de öldürülerek bir çöp konteynırına atılan Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut’un iddialarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.


Avukatlar, Süreyya Karabulut'un iddialarının, müvekkillerinin kişilik haklarını zedelediğini söyledi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler