YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canan Karatay'dan o iddialara cevap
Canan Karatay'dan o iddialara cevap
31 Temmuz 2015 12:00
Prof. Dr. Canan Karatay'ın, 15 gün süre ile meslekten men edildiği ileri sürüldü. Açıklama, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nden gelirken, İstanbul Tabip Odası iddiayı doğrulamadı.

Karatay, haberi yapan ve gerçekliğini araştırmadan yayınlayan tüm kurumlar için hukuki ve cezai işlem başlatacağını açıkladı.

Duyuruda, derneğin İstanbul Tabip Odası’na müracaatı sonrası, Prof. Dr. Canan Karatay’ın 15 gün süreyle meslekten men edilmesine karar verildiği bilgisi paylaşıldı.

Yasakla ilgili detaylı açıklamanın daha sonra yapılacağı belirtilirken, İstanbul Tabip Odası yetkilileri, Karatay hakkında verilmiş bir karar bulunmadığını belirtti. Yetkililer, haberin kaynağını araştıracaklarını ve kamuoyuna bilgi vereceklerini söyledi.

İTO yetkilileri, kurumlarına yapılan müracatlar ve şikayetlerle ilgili bilgi verme uygulamaları olmadığını, meslekten men kararlarının sadece muhataplarına iletildiğini ve Karatay'a ilişkin alınmış bir karar bulunmadığını söyledi.

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin internet sitesinde yer alan Canan Karatay'la ilgili duyuru saat 12.15 sularında kaldırıldı

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin internet sitesinde yer alan Canan Karatay'la ilgili duyuru saat 12.15 sularında kaldırıldı

Şimdi gözler, hamilelere şeker yüklemesi yapılmasını sert sözlerle eleştirince jinekologların tepkisini çeken İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay ile ilgili, İstanbul Tabip Odası'nın yapacağı açıklamada.

KARATAY'DAN AÇIKLAMA: HUKUKİ VE CEZAİ İŞLEM BAŞLATACAĞIM

Canan Karatay, konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Karatay açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''30 Temmuz Perşembe günü Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nin (http://www.tjod.org/) internet sitesinde yer alan Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nin İstanbul Tabip Odası'na müracaatı sonrasında ''Prof. Dr. Canan Karatay'ın 15 gün süreyle meslekten men cezası kararına varılmıştır. Detaylar ilerleyen zamanlarda paylaşılacaktır..." duyurusu, bu basın açıklamasını yapmamı zorunlu kılmıştır.

Şu an şehir dışında olduğum için sizlere sözlü açıklama yapamıyorum, yazılı olarak açıklamamı sunuyorum.

İstanbul Tabip Odası, bugün (31.07.2015) bu haberi yalanlamış, kendilerine yaptığı şikâyetin henüz karara bağlanmadığını bildirmişlerdir.

Ayrıca Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nin Kasım 2014 döneminde şahsım adına savcılığa yaptıkları suç duyurusunun takipsizlikle sonuçlandığını da bu vesile ile bildirmek isterim.

Şahsımı ve mesleki kariyerimi hedef alarak yapılan, halkı tedirginliğe sürükleyen yalan haberler için avukatım aracılığı ile haberi yapan ve gerçekliğini araştırmadan yayınlayan tüm kurumlar için hukuki ve cezai işlemleri başlatacağım.''

Canan Hocam
 // uykucu
Siz televizyonlarda Peygamber Efendimizin (sav) sunnetinden bahsedip, insanlara dogru beslenmeyi ogutlerseniz, gezinin bas rol oyuncularindan Turk tabibler birligi buna asla kayitsiz kalmaz. Sizi muhakkak cezalandirmaya! tesebbus eder. Allah'a (c.c) emanet olun. Hurmetle ellerinizden operim....
31 Temmuz 2015 Cuma 14:20
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler