YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canan Karatay’dan ‘Gandi’li yanıt
Canan Karatay’dan ‘Gandi’li yanıt
11 Mart 2015 13:33
Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği’nin kendisi hakkındaki suç duyurusunu değerlendiren Prof. Dr. Canan Karatay, Gandi’den alıntı yaparak yanıt verdi. Karatay, “Savunmam hazır. Onlar beni suçladıkça daha haklı çıkıyorum” dedi.

Canan Karatay hakkında suç duyurusuCanan Karatay hakkında suç duyurusu

Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği, "gebelik şekeri testi" konusundaki açıklamaları nedeniyle Prof. Dr. Canan Karatay hakkında İstanbul ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda, Sağlık Bakanlığı, Türk Tabipler Birliği ve İstanbul Tabip Odası'na şikayette bulunmuştu.

Canan Karatay, kendisi hakkındaki suç duyurusuna yanıt verdi.

Karatay, özetle şunu söyledi:

“Bu filmi çok görmüştüm. Kitabımın ardından suç duyurularında bulunanların hepsi, benim dediklerimin aynısını kendilerininmiş gibi söylemeye başladılar.

Gandi diyor ki; ‘Önce sizi görmezden gelirler, sonra sizinle alay ederler, sonra size hücüm ederler. Sonunda siz kazanırsınız.

Bana hücum ediyorlar. Hücüm etmelerinin nedeni gebelerde şeker yüklemesi. Gebelerde şeker yüklemesine karşıyım. Bunlar gereksiz. Gebelik şekeri tehlikeli değildir demiyorum. Yanlış anlıyor ve yanlış yorum yapıyorlar.

Gebelik şekerinin önlenmesinin daha kolay yolları var. Tarama olarak yapılmaz, rutin olarak yapılmaz.

Ben doğal karbonhidrat veriyorum. Bunun farkında değiller ya da görmezden geliyorlar.

Benim savunmam hazır. Daha önce Sağlık Bakanlığı’na şikayet etmişlerdi. Türk Tabipler Birliği ve bakanlığa savunma yapmıştım. Benim savunmam hazır. Onlar beni suçladıkları için ben daha haklı çıkıyorum. Teşekkür ediyorum.”

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler