YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çanakkale zaferi için bir ilk gerçekleşecek
18 Mart Çanakkale zaferinin 100'ncü yıldönümü vesilesiyle Diyanet bir ilke imza atacak. 81 il ve 957 ilçede sabah namazı sonrası aziz şehitlerimizin ruhları için eller duaya açılacak, şehitlerimiz bir kez daha minnetle yâd edilecek.
Çanakkale zaferi için bir ilk gerçekleşecek
17 Mart 2015 / 09:22 Güncelleme: 17 Mart 2015 / 10:42

Diyanet İşleri Başkanlığı, Çanakkale Şehitlerini Anma Programı kapsamında bu yıl bir ilke imza atıyor. Her il ve ilçenin merkezi bir camisinde sabah namazında gerçekleşecek programda, Kuran’ı Kerim’den ayetlerin okunmasının ardından tekbirler, tehliller ve salat ü selamlarla aziz şehitlerin ruhları şad edilecek. Aynı anda tüm yurtta eller semaya açılıp, şehitlerin aziz ruhları için milyonlarca kişi dua edecek. 18 Mart sabahında tek yürek haline gelecek Türkiye, şehitlerini rahmet ve minnetle anacak.

Herkese asker tayını verilecek

81 ilde sabah namazı ile başlayacak Çanakkale Şehitleri’ni anma programı kapsamında namaz sonrası vatandaşlara, Çanakkale’de vatanını savunmak için mücadele veren askerlerin yaşadıklarının hissedilmesi için “asker tayını” dağıtılacak. Her camide, vatandaşlara, buğday çorbası, şekersiz üzüm hoşafı ile tayın ekmeğinden oluşan öğün ikram edilecek. Şehit düşen askerlerin çoğunluğunun yaşlarının 13-20 arasında olduğu Çanakkale’de, Şehitleri Anma programına gençlerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.,

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler