YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Çanakkale Geçilmez'in rap versiyonu
Çanakkale Valiliği tarafından Çanakkale Deniz Zaferinin 100. yıldönümü dolayısıyla hazırlattırılan rap klibinin çekimi tamamlandı.
'Çanakkale Geçilmez'in rap versiyonu
11 Mart 2013 / 19:25 Güncelleme: 11 Mart 2013 / 19:43

Gurbetçi Murat Korkmaz, "Çanakkale Geçilmez" isimli rap şarkısına klip çekti. Savaş alanları ve tabyalarda çekilen klip, Çanakkale Savaşlarının 100. yıl dönümü olan 18 Mart'ta müzikseverlerle buluşacak. Rap tarzında hazırlanan "Çanakkale Geçilmez" isimli parçaya Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'ndaki savaş alanları ve şehitliklerde klip çekildi. Çanakkale Valiliği tarafından EFA şirketine yaptırılan projenin yönetmenliğini Ahmet Arpac ve uygulayıcı yapımcılığını Yaşar Tuncer üstlendi.
 
Almanya’da yaşayan gurbetçi rap müzik sanatçısı Murat Korkmaz  tarafından Çanakkale 2015 Koordinasyon Merkezi tarih danışmanı Burhan Sayılır'ın onay verdiği sözlere sahip olan "Çanakkale Geçilmez" isimli bir parça hazırlandı. Çanakkale Valiliği, rap şarkının kısa bir bölümünü, kamuoyunun tepkisini ölçmek ve toplumun değişik kesimlerinin görüşünü almak için sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta ve ulusal medyada paylaştı. Gelen olumlu tepkiler üzerine, söz konusu parçaya, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'ndaki savaş alanları ve şehitliklerde EFA şirketine bir klip çektirilmesi uygun görüldü. Montajı tamamlanan ve Çanakkale Valiliği tarafından onaylanan klip, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 98'nci yıldönümünün kutlanacağı 18 Mart 2013 tarihi öncesinde tüm ulusal klip kanallarında yayınlanmaya başlayacak. Ayrıca, rap müzik sanatçısı Murat Korkmaz tarafından, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıldönümü çerçevesinde 24 Mart 2013 Pazar günü saat 19:30'da Cumhuriyet Meydanı'nda konser verilecek.


 

17:29
 // Kenan Akkuş
Bana, cenazede halay çekerek ağıt yakma gibime geldi. Toplumun yüz akı olan bu destan, sulandırılmış gibi. Light vatanseverler ağzına pelesenk eder artık....
12 Mart 2013 17:29
Atalarim RAP nedir bilmezdi
 // Oruc
Atalarimin anlatacaksan Anadolu nun diliyle anlat ,Atalarimi anlatacaksan arkalarinda biraktiklari yetim cocuklarin göz yaslariyla anlat, Ata larimi anlatacaksan haklarinda yazilan tek kitap " Ana ben ölmedim" Dr. Cemalettin Taskiran dan baska kitaplar yazarak anlat. Sizlerin REZILLIKLERI insanin gözünü dolduruyor , cünkü benim ATA larim, kanini Allah icin akitmis, RAP la anlatacak bir nesil birakmis, bu nesil bu RAP le nasil "HEY ON BESLI" sarkisinda oynuyosa bunulada kivirta kivirta oynar...
11 Mart 2013 23:58
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler