YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Can dostu''nu hayata bağladı
''Can dostu''nu hayata bağladı
13 Mart 2013 14:32
Antalya'da bir kişi, 1.5 yıldır böbrek yetmezliği çeken ve ''can dostum'' diye hitap ettiği arkadaşına böbreğini vererek yeniden hayata tutunmasını sağladı.

 

İzmir'de bir firmada ithalat ve ihracat müdürü olarak görev yapan 43 yaşındaki Nurcan Özatıcı Aybakan, 1.5 yıl boyunca böbrek yetmezliği tedavisi gördü.
 
Yaklaşık 4 ay önce periton diyalize girmeye başlayan Aybakan'a doktorlar sağlığına kavuşması için böbrek nakli olması gerektiğini söyledi. Böbreğini vermek için gönüllü olan Aybakan'ın eşi ve annesine yapılan tetkiklerde, nakil için uygun olmadıkları belirlendi.
 
Bu sırada dış ticaret üzerine çalışan bir firmada yöneticilik yapan 38 yaşındaki Özkan Poyraz, ''Can dostum'' diye hitap ettiği Aybakan'ın çektiği acıya dayanamadı ve böbreğini vermeye karar verdi.
 
Arkadaşını 7 ay boyunca ikna etmeye çalışan Poyraz'ın çabaları sonuç verdi ve Antalya Hastanesi Kompleksi Organ Nakli Merkezi'nde yapılan operasyonla Poyraz'dan alınan böbrek '' can dostu'' Aybakan'a nakledildi.
 
Arkadaşının böbreğiyle hayata yeniden ''merhaba'' diyen Aybakan, AA muhabirine yaptığı açıklakmada, ''Aramızda kanatsız dolaşan çok melek var. Arkadaşımın o iyilik meleklerinden birisi olduğuna inanıyorum'' dedi.
 
Böbreğini veren Poyraz ise ''Bir can dostun yapması gereken davranışı yapıp arkadaşıma böbreğimi verdim'' ifadelerini kullandı
 
 
AA
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler