YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Camiler çocuk açacak"
"Camiler çocuk açacak"
19 Haziran 2013 13:12
İzmir Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yaz Kur'an kurslarıyla ilgili bu yıl "Gel bu yaz Kur'an-ı gönlüne yaz", ve "Camiler çocuk açacak" sloganıyla çalışma başlattığını belirtti.

Muslu, SGK Eğitim ve Dinlenme Tesisleri'nde medya temsilcileriyle sohbet toplantısı düzenledi. Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Muslu, din hizmetlerinin kalitesinin artırılması için eylül ayından itibaren müezzinlere hizmet içi güzel ezan okuma kursları vereceklerini belirtti.

Müftülük olarak çok sıkı işbirliği yapmaları gereken kurumlardan birinin milli eğitim olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Muslu, din öğretimi alanında her türlü desteğe, işbirliğine, proje üretmeye hazır olduklarını ifade etti.

İlkokul çağındaki öğrencilerle temaslarının yaz Kur'an kurslarıyla gerçekleştiğini kaydeden Muslu, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu yıl "Gel bu yaz Kur'an-ı gönlüne yaz" ve "Camiler çocuk açacak" sloganıyla çalışma başlattığını dile getirdi.

Prof. Dr. Muslu, şöyle konuştu:

"Öğrencilerimizi camiyle buluşturma adına 24 Haziran'dan itibaren yaz Kur'an kursları başlayacak. Bütün iş ailelere, öğrencilere düşüyor. Biz camilerimizi bu konuda hizmete hazır hale getiriyoruz. Görevlilerimiz işlerinin başında olacak. Bu konuyu önemseyen ailelerimizin çocuklarını camilerimize göndermelerini arzu ediyoruz. Rakamlara göre gerçekten İzmir, bu konuda diğer illerimize göre sonlarda yer alıyor. İnşallah bu rakamlar artar diye ümit ediyoruz. Burada sadece sayısal olarak artması önemli olmakla birlikte verilen eğitimin özellikle çocuklara verilecek Kur'an eğitiminin kalitesi de önemli. Onun da kalitesini yükseltmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz."

 

CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler