YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çalışan anneye kreş müjdesi
Çalışan annelerin en büyük sorunlarından biri çocuklarının bakımı konusu. Bu problemi Sanayi ve Aile Bakanlıkları kolları sıvadı ve çözümü buldu... Buna göre, Organize Sanayi Bölgeleri'nde kreşler açılacak...
Çalışan anneye kreş müjdesi
11 Şubat 2012 / 09:17 Güncelleme: 11 Şubat 2012 / 09:18

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan protokolle Organize Sanayi Bölgeleri'ne kreş açılması planlanıyor.

Kadın İstihdamının Artırılması Protokolü'nü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün imzaladı.

Sözkonusu protokol kadın girişimcilerin sermaye ve finans sorununu çözmeyi hedefliyor.

Protokol aynı zamanda çalışan kadına da kolaylıklar getiriyor.

Organize Sanayi Bölgeleri'nde kreşler açılacak.

Fatma Şahin, "En çok kadın çalıştıran Organize Sanayi'den başlamak üzere bütün Türkiye'de geliştireceğimiz bir model. Kreşlerle ilgili bugün protokole konan önemli bir madde kreşlerin yapılmasında özellikle çocuklu kadınların annelerin hem çocuklarına bakılacağı hem de iş veriminin artıracağ bir hayatı istiyoruz. Biz de onların yanında olacağız." dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, "Bu protokolle kadın istihdamının yaygın olduğu Organize Sanayi Bölgeleri'nde kreşler açılmasını teşvik ederek yönlendirerek hem kadın istihdamını kolaylaştırmış olacağız hem de çalışan kadına kolaylık getirmiş olacağız" dedi. (Bugün)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler