YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Buzul gölünde kar altında yüzme keyfi
Buzul gölünde kar altında yüzme keyfi
20 Ekim 2014 03:54
Rizeli bir doğa fotoğrafçısı, bölgenin tanıtımı için kar yağışı altında kar topu oynayarak Kaçkar Dağları'nın eteğindeki 2900 rakımlı Büyük Deniz Gölü'nde yüzdü.

Doğa fotoğrafçısı Hasan Önder, Çamlıhemşin ilçesine bağlı Kavron Yaylası'na çıktı. Daha sonra iki arkadaşıyla 2,5 saatlik yürüyüşün ardından Kaçkar Dağları'nın eteğinde bulunan 2900 rakımlı Büyük Deniz Gölü'ne vardı. Burada kar yağışı altında arkadaşlarıyla kar topu oynayan Önder, daha sonra yörenin tanıtımı için buzul gölü olan Büyük Deniz Gölü'ne girerek yüzdü.

Önder,  yaptığı açıklamada, Kavron Yaylası'dan Büyük Deniz Gölü'ne çıktıklarını belirterek, "Yöreye ulaştığımızda hava açıktı daha sonra kar yağmaya başladı. Kar yağışı altında kar topu oynayarak göle girip yüzdüm. Gölde yüzmek benim için inanılmaz bir keyif. Birileri için bu deliliktir ama bunu yaşayan için bir şeyi başarmaktır, farklı bir adrenalindir. Buzul gölünde buzların arasında yüzmek insanı genç ve dinamik tutuyor" diye konuştu.

Birkaç senedir bu söz konusu göle gelerek kar altında yüzdüğünü ifade eden Önder, "Gölde yüzmek benim en büyük hobim. Buzul gölünde 'kar topu ve yüzme şenliği' yapmayı düşünüyoruz.  İnanıyorum ki Türkiye'de bu tür faaliyet yapacak insanlar vardır. Değişik aktiviteyi seven bir sürü insan vardır. 3 bin rakımda bu mevsimde aktiviteye katılım olur diye düşünüyorum" dedi.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler