YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Buz tutan göletten iki ceset çıktı!
Buz tutan göletten iki ceset çıktı!
29 Ocak 2010 12:25
Bir acı haber daha... Tokat'ta buz tutan gölette boğulan iki çocuğun cesedi çıkartıldı...

Tokat'ın Zile ilçesinde buz tutan gölete oynarken düştükleri ileri sürülen ve hayatını kaybeden iki çocuğun cesedi çıkartıldı.
Zile ilçesine bağlı Koçaş köyüne yaklaşık 4 kilometre uzakta bulunan göletin bir kısmının donması nedeniyle çocukların buz üzerinde oyunu ölüm getirdi.

İddiaya göre; ailelerinden habersiz gittikleri gölette bir kısmı buz tutan gölete buzun kırılması sonucu suya düştü. Diğer çocuk ise onu kurtarmak isterken ince buz tabakasının kırılması sonucu suya düştü. Kimselerin bulunmadığı ıssız gölette iki teyze çocuğun imdat çığlılarını duyan olmadı. Çocuklarından haber alamayan ailelerin yaptığı aramada ise çocuklardan birinin cep telefonu ve montu gölet kenarında bulundu. Bir süre yapılan arama sonucunda ise çocuklardan Burak Düzenli'nin (12) cesedine ulaşıldı. Havanın kararması nedeni ile Gökan Bütün'ü (15) arama çalışmalarına ara verilirken, sabahın erken saatlerinde arama çalışmalarına başlandı. Tokat Sivil Savunma Müdürlüğü'ne bağlı dalgıçlar buzla kaplı gölete girdi. Yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından Gökan'ın cansız bedeni sudan çıkartıldı. Oğlunun sudan çıkartılmasını uzaktan izleyen baba Duran Bütün, gözyaşlarını tutamadı. Cenaze aracına konulan Gökan Bütün'ün cenazesi Zile Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Yapılacak otopsisinin ardından çocukların ölüm sebebinin netleşmesi bekleniyor.

OLAYI BOĞULAN ÇOCUKLARDAN BİRİNİN KARDEŞİ FARK ETTİ

Köy Muhtarı Hasan Düzenli, olayın, bir kısmı buz tutan göletin üzerinde oynayan çocuklardan birinin suya düşmesi sonucu meydana geldiğini ifade ederek, "Diğer çocukta onu kurtarmaya gölete giriyor. İkisi de suda boğuluyor. Kardeşi tesadüfen suyun kenarında montunu görmüş. Oradan haber vermiş. Dün biri göletin kenarında idi kardeşim çıkarmış. Diğerini de bugün dalgıçlar çıkardı" dedi.

Burak Düzenli'nin dedesi Osman Düzenli ise çocukların gölete giderken görenlerin olduğunu, sonrasında ise kendilerinden haber alamamaları üzerine arama çalışması yapıldığını kaydetti.

İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler