YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyük ilgi gördü
Büyük ilgi gördü
14 Haziran 2015 16:12
Kumluca Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri öne çekildi. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu.

Mavikent Mahallesi Karaöz Koyu'nda gerçekleştirilen etkinlikler büyük ilgi gördü. Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, bundan sonra denizciliğe ve deniz etkinliklerine önem vereceklerini söyledi.

Kutlamalarda, Çin akrobasi ekibinin gösterilerinin ardından 50, 100 ve 200 metre yüzme yarışları yapıldı. Su altında kalma, hız motoru ve tekne yarışları sonrasında geleneksel yağlı direk yarışları gerçekleştirildi. Yarışmacılar yaklaşık 7 metre uzunluğundaki yağlı direğin ucundaki bayrağı alabilmek için büyük mücadele verdi. Zorlu mücadele sonunda yarışmayı Furkan Karaöz kazandı. Birinciye belediye ve sponsorlar tarafından para ödülleriyle çeşitli hediyeler verildi. Dereceye girenler de ödüllendirildi. Furkan Karaöz, "Birinci olduğum için çok mutluyum. Biraz zorlandık ama değdi" dedi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, "Kumluca halkına denizi sevdirmek için düzenlediğimiz bir etkinlik. Mavikent'te 3 günden beri düzenlediğimiz ve bugün deniz bölümüyle final yaptığımız bir etkinlik. Bu etkinliğin en renkli bölümü yağlı direkten bayrak alma yarışıdır. Yarışmalar boyunca çok heyecanlandık. Bir ara direkten bayrağın alınamayacağını düşündük. 40'ı aşkın yarışmacının arasından Furkan Karaöz bayrağı aldı. Bizi de stresten kurtardı. Hayırlı olsun. Furkan seneye de bayrağı alırsa altın kemer takacağız" diye konuştu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler