YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Butterly'di Ayşe oldu
Mavi Marmara gemisinde İsrail askerlerin yaptığı saldırıda Furkan Doğan'ın şehit olmasından etkilenen İrlandalı Cueeva Butterly, Kayseri'de Müslüman oldu.
Butterly'di Ayşe oldu
29 Temmuz 2010 / 21:01 Güncelleme: 29 Temmuz 2010 / 21:01

Bugün Kayseri'ye gelen ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) temsilcileri ile birlikte, İsrailli askerlerin düzenlemiş olduğu saldırıda hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın mezarını ziyaret eden 31 yaşındaki Cueeva Butterly, Müslüman oldu. Daha önce Filistin'de kaldığını ve yardım gönüllüleri ile birlikte çalıştığını söyleyen Butterly, Furkan ile birlikte şehit olan Ali Haydar ve Cevdet'in şahadetlerinin de kendisini etkilediğini belirterek, "Filistin ve Arap dünyasında birçok şehit verildi. Bu şehit olan insanlar en az Furkan kadar beni çok etkiledi. Furkan'ın bir amacı vardı ve onun uğruna şehit oldu. Filistin'de daha çok küçük olan çocuklar şehit ediliyor. Furkan'ın yerinde olmak isterdim" dedi.

KUR'AN-I KERİM'İ İNCELEDİM
Kitapları çok sevdiğini ve Kur'an-ı Kerim'i de incelediğini söyleyen Butterly, "Müslümanlıkta cihad var. Furkan da bu uğurda şehit oldu. Cihad Müslümanlar için büyük bir şans. İslamiyet'te 5 vakit namaz var. Diğer dinlerde bu şekilde namaz ve dua yok" dedi. 
 

BUTTERLY'Dİ AYŞE OLDU

Furkan'ın Mavi Marmara gemisine gerçekleştirilen saldırıda şehit olmasının kendisini etkilediğini ve bu nedenle Kayseri'de Müslüman olmayı seçtiğini dile getiren Butterly, Müslüman olduktan sonra Ayşe ismini aldığını belirterek, Müslüman olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler