YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bursa yine sular altında...
Tüm yurdu etkisi altına alan sağanak yağış Bursa'da hayatı felç etti. Bir çok ev ve iş yerini su bastı. Vatandaşlar botlarla tahliye edildi...
Bursa yine sular altında...
29 Ekim 2010 / 09:20 Güncelleme: 29 Ekim 2010 / 09:20

Bursa'da iki gündür etkili olan kuvvetli sağanak yüzünden çok sayıda ev ve iş yerini su bastı, evlerinde mahsur kalan vatandaşlar sivil savunma ekipleri tarafından botlarla tahliye edildi.

Merkez Osmangazi ilçesine bağlı Panayır Mahallesi'nde çok sayıda ev ve iş yerinin alt katlarını su bastı. Vatandaşlar kendi imkanlarıyla suları dışarı çıkarmaya çalışırken, evlerinde mahsur kalanlar sivil savunma ekiplerinin botları ile tahliye edildi. Bu aileler, geceyi İl Özel İdare Müdürlüğünün misafirhanesinde geçirdi.

Aynı mahallede kurulan kurbanlık hayvan pazarını da su bastı. Yurdun çeşitli yerlerinden Bursa'ya gelen hayvan sahipleri, çok sayıda küçük ve büyükbaş hayvanın hastalandığını, yemlerin zarar gördüğünü söyledi.

Öte yandan, Alacahırka Mahallesi'ndeki Alacahırka Deresi'nin taşması sonucu, çevresindeki 12 ev toprak kayması riskine karşı boşaltıldı. Bu evlerde oturan aileler de yine İl Özel İdare Müdürlüğünün misafirhanesine gönderildi. (A.A.)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler