YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Burger King'de Suriyeli çocuğa dayak
Suriyeli bir çocuk, Şirinevler Burger King'de müşteriden artan patatesleri aldığı için şube müdürü tarafından dövüldü.
Burger King'de Suriyeli çocuğa dayak
23 Ocak 2015 / 10:27 Güncelleme: 23 Ocak 2015 / 10:48

Suriyeli sığınmacı bir erkek çocuk, 21 Ocak Çarşamba günü, Şirinevler’deki bir fast food zincirinde dayak yedi.

Küçük çocuk, yemeğini yiyip kalkan bir müşterinin artan patatesleri alıp yediği gerekçesiyle restoranın şube müdürü tarafından darp edildi.

Sosyal medyada yer alan paylaşımlarda olayın görgü tanıkları yaşananları anlatırken, hamburger zincirine tepki büyüdü.

Çocuğun yerde ağlarken çekilmiş fotoğrafları olduğu iddia edilen kareler de elden ele dolaştı.

Şube müdürü kovuldu

Burger King’in Türkiye’de ana lisans sahibi olan TAB Gıda yaptığı açıklamada, “Söz konusu olay, Lisans Alan İşletmecimiz (Franchise) tarafından işletilmekte olan Şirinevler restoranında yaşanmış olup, öncelikle olaydan dolayı TAB Gıda olarak duyduğumuz üzüntüyü belirtmek isteriz. Yaşanan bu üzücü olayın Şirketimiz ve markamız tarafından asla kabul edilemeyeceğini bildirir Lisans Alan İşletmecimizin (franchise), olayda adı geçen çalışanının iş akdine haklı sebeple son verdiği bilgisini tarafınızla paylaşırız” ifadeleri kullanıldı.

indir-013.jpg

Burger King firması yetkilileri ile yapılan görüşmede, “Kişilik hakları zedelenen ve şiddete maruz kalan mağdur durumdaki sığınmacı küçük çocuğun uğradığı hak ihlalini telafi edecek misiniz, Burger King tazminat ödeyecek mi?” sorusuna cevap olumsuz oldu.

suç kimde
 // yalnızkurt
iğrenç bir olay..acaba asıl suçlu dayak atanlar mı yoksa toplumu suriyeliler konusunda kinlendirenler mi? ne çabuk unuttuk "müslümanların aynı binanın tuğlaları olduğu"nu ne çabuk unuttuk talas savaşında kimlerin yanında niçin yer aldığımızı, ne çabuk unuttuk ecdadımızın kış aylarında dağda aç kalan yırtıcı hayvanlara yiyecek vermek için vakıf kurduğunu... titreyip kendimize gelme vakti geçmiyor mu?Cenab-ı Allah (c.c.)'ın bu necip milleti tekrar o ihtişamlı günlerine kavuşturması duasıyla......
23 Ocak 2015 Cuma 16:48
SUÇ KİMDE
 // yalnızkurt
iğrenç bir olay...tek suçlu dayak atan değil, bu necip milletin yardımlaşma duygularının yerine KİN POMPALAYANLARDIR. Ne çabuk unuttuk "Müslğümanların bir binanın tuğlaları" olduğunu. ne çabuk unuttuk Talas savaşında kimin yanında saf tuttuğumuzu, ne çabuk unuttuk ecdadımızın kışın dağda aç kalan yabani yırtıcı hayvanlara yiyecek vermek için sayısız vakıf kurduğunu.TİTREYİP KENDİMİZE GELME VAKTİ GELDİ DE GEÇİYOR. Cenab-ı ALLAH yardımcımız olsun. ...
23 Ocak 2015 Cuma 16:16
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler