YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Burdur Gölü için festival
Burdur Gölü için festival
18 Eylül 2014 23:15
Burdur Gölü'nün her geçen gün biraz daha kuruduğuna dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak için düzenlenen Burdur Gölü Festivali, kortej yürüyüşü ve Gökhan Tepe konseriyle başladı.

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen festival kapsamında Köprübaşı Mevkisi'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar kortej yürüyüşü düzenlendi. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, burada yaptığı konuşmada, festivali Burdur Gölü’ne dikkat çekmek amacıyla düzenlediklerini söyledi.

Her geçen gün kuruyan ve üçte biri kaybedilen göl için ulusal ve uluslararası farkındalık yaratmak istediklerini anlatan Ercengiz, "Burdur Gölü bizim için bir miras değil, emanettir. Gölümüze sahip çıkmamız gerekiyor. Gölde yaşanan çekilme devam ederse Burdur’da da yaşam olumsuz etkilenecek" dedi.

Ercengiz, Burdur Gölü’nün suyunun çekilmesinin belediyenin veya bir kurumun tek başına çözebileceği sorun olmadığını kaydetti.

Tüm kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerinin ortak hareket ederek sorunu çözülebileceğine işaret eden Ercengiz, "Umut ediyoruz ki festivalimizde yaratacağımız farkındalıkla gölümüzün ihtiyacı olan yıllık 300 milyon metreküplük suyu alacağız" diye konuştu.

Daha sonra şarkıcı Gökhan Tepe Cumhuriyet Meydanı'nda konser verdi.

Sevilen şarkılarını seslendiren Tepe'ye özellikle gençler yoğun ilgi gösterdi.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler