YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Burası Venedik değil Edirne
Sağanak yağış Edirne'yi Venedik'e çevirdi. Oğulpaşa Deresi'nin taşmasının ardından Edirne- Kırklareli karayolu yeniden ulaşıma kapandı. Tunca Nehri çevresindeki vatandaşlar ise evlerine kayıklarla gelip gidiyor...
Burası Venedik değil Edirne
15 Şubat 2010 / 13:35 Güncelleme: 15 Şubat 2010 / 13:36

Edirne'de, gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini artıran sağanak yağış nedeniyle Oğulpaşa Deresi'nin taşmasının ardından Edirne- Kırklareli karayolu yeniden ulaşıma kapandı. Ulaşım alternatif yollardan sağlanırken, taşkınların yaşandığı Tunca Nehri çevresindeki vatandaşlar, evlerine kayıklarla gidip geliyor.

Kentte gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini artıran sağanak nedeniyle Oğulpaşa Deresi taşarak D-20 karayoluna yayıldı. Yol, tehlike oluşturulmaması amacıyla sabah 07.00 sıralarında trafiğe kapatıldı. Edirne-Kırklareli arasındaki ulaşım alternatif yollardan sağlanıyor.

Taşkınlara neden olan ve debisi 220 metreküp-saniyeye çıkan Tunca Nehri çevresinde oturan vatandaşlar ise, sular altında kalan evlerine kayıklarla gidip geliyor. Edirne'de Venedik'i andıran görüntüler yaşanırken, Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yapıldığı alan, Fatih, Kanuni ve Yanlızgöz köprüleri ile Mehmetçik gazinosu, Un Değirmeni, Kasımpaşa Camii ve çok sayıda işyeri sular altında bulunuyor. Değirmenyeni köyünde ise 12 ev hala sular altında.

Meriç Nehri'nde ise yükselme devam ediyor. Meriç nehrinin debisi bin 230 metreküp saniye çıkarken, Bosnaköyde bulunan çiftlikler ve ahırlar sular altında kaldı. Bölgedeki büyük ve küçükbaş hayvanlar taşkın yaşanmadan önce tahliye edilmişti. (İHA)


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler