YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Burası öğrenci yurdu...
Zeytinburnu'nda bulunan Atatürk Öğrenci Yurdu'ndaki tadilat nedeniyle öğrenciler perişan oldu... Yurdun durumunu gözler önüne seren fotoğraflar şşakınlık yarattı...
Burası öğrenci yurdu...
28 Eylül 2009 / 14:52 Güncelleme: 28 Eylül 2009 / 15:08

Zeytinburnu'nda bulunan Atatürk Öğrenci Yurdu'ndaki tadilat nedeniyle öğrenciler perişan oldu.

Yurdun içi şantiye alanına döndü. Öğrenciler yataklarda ikişer kişi kalmak zorunda kaldı.

Zeytinburnu'ndaki, Atatürk Öğrenci Sitesi'nde lavabo ve duş yapımı nedeniyle başlayan tadilat, yurtta kalan öğrencileri perişan etti. Öğrenciler koridorlara etüt odalarına konulan yataklarda iki kişi kalmak zorunda bırakıldı. Yurtta suların akmadığını söyleyen öğrenciler, "Hiç tanımadığımız kişilerle aynı ranzaları paylaşıyoruz. Kalacak yerimizde yok. Koridorlar pislik içinde" dediler.

3 BİN ÖĞRENCİ KALIYOR

İstanbul'un göbeğinde büyük sefelat (Foto galeri) 

Yeni eğitim ve öğretim yılı yurtlarda kalan öğrenciler için sıkıntılı başladı. Yaklaşık 3 bin üniversite öğrencisinin kaldığı, Cevizlibağ'daki Atatürk Öğrenci Sitesi'nde iddiaya göre, 15 Ağustos'ta 4 katlı olmak üzere 10 blok bulunan yurdun her katına 3'er kişilik duş yapımı ve lavabo tadilatı başladı. Bitmeyen tadilat nedeniyle yurda kayıtlarını yaptıran öğrenciler için 3 blok açıldı. Odalara sığmayan öğrenciler için etüt odaları ile koridorlara yataklar konuldu. Yer olmadığı için bir yatakta 2 öğrenci kalmak zorunda kaldı. Kayıtların devam ettiği yurdun içi şantiye alanına döndü. 15 Ekim 2009'a kadar tadilat çalışmasının biteceği ve diğer bloklarında açılacağı belirtildi.

Yurtta kalan bazı öğrenciler çok zor şartlarda eğitime ve öğretime başladıklarını belirterek, şunları söylediler:

"Koridorlarla pislik içinde. Kediler geziyor. Sularımız akmıyor. Valizlerimizi merdiven altlarına koyuyoruz. Hepimiz hastalanmak üzereyiz. Koridor ve etüt odalarında aynı ranzada ikişer kişi kalıyoruz. Kalacak yerimiz olmadığı için mecburen çekiyoruz. Bu tadilat çok daha önce bitebilirdi. Daha önce neden yapılmadı? Yetkililer bizim sorunlarınızı bir an önce çözsünler. Perişan olduk."

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler