YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bunlar da jeneriklik kazalar
Mobese kameralarından kaçış yok... Başta trafik kazaları olmak üzere birçok olayın tanığı olan kameralara bu kadar da olmaz dedirten kazalar yansıyor.
Bunlar da jeneriklik kazalar
23 Mayıs 2010 / 13:49 Güncelleme: 23 Mayıs 2010 / 14:10

Van'da 2 ay içinde meydana gelen 8 ayrı trafik kazasında 4 kişi hafif şekilde yaralanırken, olaylar güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

Van Emniyet Müdürlüğü tarafından geçen yıl hizmete sokulan ve şehrin 73 noktasına yerleştirilen 205 Van Akıllı Görüntülü İzleme Sistemi (VAGİS) kameraları, ilginç kazaları görüntülemeye devam ediyor. Kent trafiğinin yoğun olduğu tüm bölgelerde mevcut olan kameralar, başta trafik kazaları olmak üzere çeşitli olayları 24 saat kesintisiz kaydediyor. Bu görüntüler içerisinde yer alan yaya ve sürücü hatalarının neden olduğu trafik kazaları, bir anlık dikkatsizliğin ne denli kötü sonuçlara yol açabileceğini gözler önüne seriyor. Van'da mart ve nisan aylarında şehir içinde meydana gelen 8 ayrı trafik kazası, kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerin ilkinde İpekyolu Caddesi üzerinde seyreden bir minibüs, aniden önüne fırlayan gence çarptı. Çarpmanın etkisiyle genç metrelerce fırladı.

İkinci kaza ise, Van-Erciş karayolu üzerinde bulunan Bölge Trafik Şube Müdürlüğü önünde meydana geldi. Seyir halinde olan bir kuruma ait araca, arkadan bir otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle kamyonet diğer şeride geçmesiyle karşı yönden gelen başka bir araç çarptı. Çarpmayla birlikte her iki araçta bulunan 3 kişi hafif şekilde yaralandı.
Kentin işlek yollarından İpekyolu Caddesi üzerinde trafik ışıklarında duran otomobile arkadan gelen diğer bir otomobil çarptı.

Diğer bir kaza ise, Emniyet Müdürlüğü Kavşağı'nda meydana geldi. Caddede seyreden sürücünün, diğer araçların durduğunu geç fark ederek durmaya çalışsa da başarılı olamadı ve iki araca çarptı.
Başka bir kazada ise, seyir halinde iken bilinmeyen bir neden dolayı direksiyon hakimiyetini kaybedin sürücü, yol kenarından duran TIR'a çarptı.

Bir kazada ise, kırımızı ışıkta duran otomobile çarpan araca arkadan gelen başka bir aracın çarpması. Araç trafiğinin geçmesini beklemeden karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir bayana kamyon çarptı. Çarpmanın etkisiyle bayan metrelerce fırladı. Meydana gelen kazalarda ise 4 kişi hafif şekilde yaralandı.
İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler