YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Osman'ın cenazesi omuzda taşınmadı
2. Abdülhamid'in torunu Bülent Osman, Fatih Sultan Mehmet'in de türbesinin bulunduğu Fatih Cami haziresine defnedildi.
Bülent Osman'ın cenazesi omuzda taşınmadı
14 Şubat 2017 / 22:00 Güncelleme: 14 Şubat 2017 / 22:20

Anne tarafından Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid'in, baba tarafından da Plevne Fatihi Gazi Osman Paşa'nın torunu olan Bülent Osman, Fatih Sultan Mehmet'in de türbesinin bulunduğu Fatih Cami haziresine defnedildi.

OSMANOĞLU AİLESİ CENAZEDE

Fransa'nın Başkenti Paris'te 87 yaşında vefat eden Bülent Osman için Fatih Camii'nde ikindi namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Cenazeye Harun Abdülkerim Osmanoğlu, Abdülhamid Kahyan Osmanoğlu ile birlikte 2.Abdulmahid'in 5. kuşak torunu Nilhan ve babası Orhan Osmanoğlu da katıldı.

Aile adına taziyeleri Bülent Osman'ın oğlu Remy Cengiz Osman ve Fransız eşi Jeanine Osman kabul etti. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İBB Başkanı Kadir Topbaş, Gazeteciler Murat Bardakcı ve Muammer Elveren ile organizatör Erkan Özarman aileye taziyede bulunup, cenaze namazına katıldı. 

OMUZDA TAŞINMADI

Cenaze namazının kılınmasının ardından helallik alındı. Cenazeyi kıldıran İnançer'in isteği üzerine cenaze omuza alınmadı. Bakanlar Kurulu'nun izniyle Fatih Sultan Mehmet'un türbesinin de bulunduğu Fatih Cami haziresine taşınan cenaze Fatih Sultan Mehmet'e saygı gereği bel hizasında taşındı.

 

Bülent Osman'ın cenazesi 1919 yılında vefat eden Cemile Sultan'ın oğlu Celalettin Bey ve 1953 yılında ölen Cemile Sultan'ın kızı Mehvibe hanımın mezarlarının yanına defnedildi.

POLİSTEN YOĞUN GÜVENLİK

Bu arada cenaze sebebiyle polis, Fatih Camii içinde ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Çok sayıda polis cenaze için görevlendirildi.

GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ YEMEK DAĞITTI

Cenazenin ardından Gaziosmanpaşa Belediyesi cenazeye katılanlara yemek dağıttı.

GOP BELEDİYESİ SADECE YEMEK KÖMÜR DAGITIR BAŞKA YAPTIKLARI İŞ YOK
 // KASTAMONULU
NE BAHTSIZMIŞIM GOP TA OTURUYORUM,5 DÖNEMDİR BELEDİYE BAŞKANLARI AİLE EFRADINDAN BAŞKA KİMSEYE HİZMET ETMEDİLER....
15 Şubat 2017 Çarşamba 16:25
Allah rahmet eylesin.
 // uykucu
Mekani cennet, makami ali olsun insallah....
15 Şubat 2017 Çarşamba 08:34
 // Ayse
Allah rahmet eylesin...
15 Şubat 2017 00:08
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler