YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Buket son kez okulunda
Buket son kez okulunda
18 Mart 2010 22:34
Tramvay kazasında hayatını kaybeden Buket son kez okuluna getirildi

Bahçelievler'de tramvay kazasında ağır yaralanıp hastanede bir hafta yaşam mücadelesini kaybeden Buket Bulut (16) son kez eğitim gördüğü Kemal Hasoğlu Lisesi'ne götürüldü. Gözyaşları arasında genç kızın tabutuna sarılan arkadaşları ve ailesi, Buket'i edebiyete uğurladı. Ayakta durmakta güçlük çeken anne Vesile Bulut'un, "Yaptığın bu son şakaya ben nasıl dayanacağım?" demesi yürekleri burktu.
 

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir hafta yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Kemal Hasoğlu Lisesi 1. sınıf öğrencisi Buket Bulut bugün öğle saatlerinde hayatını kaybetti. Bulut'un cenazesi Güngören'deki evine getirilerek, komşularından ve yakınlarından helallik alındı. Buket'in arkadaşları ve annesi Vesile Bulut, genç kızın cansız bedeninin bulunduğu tabuta doyasıya sarıldı. Göz yaşlarının sel olduğu törende hoca helallik isterken duygulu anlar yaşandı.

 "YAPTIĞIN BU SON ŞAKAYA BEN NASIL DAYANACAĞIM?"
 

Evinin önünde yapılan törenin ardından genç kızın cenazesi eğitim gördüğü Kemal Hasoğlu Lisesi'ne götürüldü. Cenazeyi takip eden basın mensupları Bahçelievler Kaymakamı Şevket Cinbir'in talimatıyla okul bahçesine alınmadı. Buket'in arkadaşları saatler öncesinden dersleri bitmiş olmalarına rağmen arkadaşlarını okul bahçesinde bekledi. Talihsiz kızın arkadaşları gözyaşları arasında cenaze aracının üzerindeki tabuta sarıldı. Ayakta durmakta zorlanan anne Vesile Bulut'u yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Sinir krizleri geçiren anne Bulut'un "Yaptığın bu son şakaya ben nasıl dayanacağım? Allahım sesimi kısma ağlamak istiyorum. Ben nasıl bu otobüse bineceğim" demesi yürekleri burktu.
 

Yapılan törenin ardından Buket Bulut cenazesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait cenaze nakil aracıyla Trabzon'un Akçeabat İlçesi Kavaklı Köyü'ne götürüldü. Bulut yarın ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Kavaklı Köyü'nde toprağa verilecek. CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler