YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün yurtta hava nasıl olacak?
Bugün yurtta hava nasıl olacak?
17 Ocak 2015 10:44
Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin yağmurlu, öğle saatlerinde Van ile Hakkari'nin doğu ilçelerinin hafif kar yağışlı, diğer yerlerin az

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı: Batı bölgeler ile güneydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar: Genellikle değişik yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Kuvvetli buzlanma ve don uyarısı

Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere, iç ve doğu bölgelede buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Çığ uyarısı: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli dik yamaçlarda yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Sis ve pus uyarısı: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar, vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

İl il hava durumu:

BURSA 11
EDİRNE 6
İSTANBUL 7
KOCAELİ 11

A.KARAHİSAR 4
AYDIN 15
İZMİR 14
MUĞLA 13

ADANA 14
ANAMUR 16
ANTALYA 16
MERSİN 15

AKSARAY 6
ANKARA 9
ESKİŞEHİR O4
KONYA 6

BOLU 6
DÜZCE 7
KARABÜK 7
ZONGULDAK 9

GİRESUN 10
SAMSUN 10
TOKAT 6
TRABZON 10

BİNGÖL 4
ERZİNCAN 0
ERZURUM -1
MALATYA 3

ADIYAMAN 8
DİYARBAKIR 7
GAZİANTEP 8
ŞANLIURFA 9

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler