YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün yağış var mı? 05 Eylül yağış olan iller HAVA DURUMU
Bugün yağış var mı? 05 Eylül yağış olan iller HAVA DURUMU
05 Eylül 2015 09:55
Yağış birçok bölgede etkisini azaltsada bazı bölgelerimizde yağış bekleniyor. 05 Eylül 2015 yağışın beklendiği iller Meteoroloji tarafından açıklandı. Bugün yağış olan iller için uyarıda bulunuldu. İl il hava durumu raporu...

Bugün (05 Eylül 2015)bazı bölgelerde yağış bekleniyor. Hava durumu raporuna göre bazı illerde beklenen yağışlar gök gürültülü ve sağanak şeklinde olacak. Bugün hangi illerde yağış olacak? 

Yurt Genelinde sıcaklıklar artarken, bazı bölgelerimizde bugün e sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, öğleden sonra Gümüşhane, Artvin, Elazığ, Bitlis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin ve Batman çevreleri ile Sivas, Malatya ve Adıyaman'ın doğu, Bingöl ve Muş'un güney, Van'ın kuzey ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.  

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile yurdun güneydoğu kesimlerinde güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  Ankara: Az bulutlu ve açık 33
  İstanbul: Az bulutlu ve açık 32
  İzmir: Az bulutlu ve açık 36
  Adana: Az bulutlu, , öğleden sonra iç kesimleri parçalı bulutlu 35
  Antalya: Az bulutlu ve açık 32
  Samsun: Parçalı bulutlu 28
  Trabzon: Parçalı bulutlu, öğleden sonra iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
  Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 29
  Diyarbakır: Parçalı bulutlu, öğleden sonra çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 35

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler