YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün havalr nasıl olacak?
Bugün havalr nasıl olacak?
26 Mart 2014 08:03
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç ve doğu kesimlerde 3 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın kuzey ve batısı, Doğu Akdeniz'in doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile İzmir, Manisa, Aydın'ın kıyı ilçeleri, Çankırı, Kayseri, Sivas, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin'in kıyı ilçeleri, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Bingöl, Muş, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Doğu Akdeniz kıyılarında yer yer gökgürültülü sağanak, gece saatlerinde Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Rüzgar, genellikle güney ve batı, Karadeniz kıyıları ile zamanla Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Çeşme ile sabah saatlerinde Sinop çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu 16

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 16

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Çeşme çevreleri, öğle saatlerinde il geneli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19

Adana: Parçalı bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı 23

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 19

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 14

Trabzon: Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 15

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu 11

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı 19

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler