YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün havalar nasıl olacak?
Bugün havalar nasıl olacak?
03 Temmuz 2014 09:06
Yapılan son değerlendirmelere göre, yurtta hava durumu şöyle;

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olması beklenmezken; öğle saatlerinde Trabzon ve Rize ile Van’ın doğu ilçelerinin, gece saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Kırklareli çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Öğle saatlerinde Trabzon ve Rize ile Van’ın doğu ilçelerinin, gece saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Kırklareli çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise, genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile zamanla Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege’de yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık 32

İstanbul: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak 28

İzmir: Az bulutlu ve açık 33

Adana: Az bulutlu ve açık 34

Antalya: Az bulutlu ve açık 38

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 26

Trabzon: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı 25

Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 28

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 40

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler