YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün havalar nasıl olacak?
Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı,Kıyı Ege, Marmara'nın batısı, İstanbul,yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Bugün havalar nasıl olacak?
24 Kasım 2013 / 09:16 Güncelleme: 24 Kasım 2013 / 12:41

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Antalya, Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli çevreleri ile zamanla Kıyı Ege, Marmara'nın batısı, İstanbul, Bursa, Yalova ve Manisa çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adana ile zamanla İzmir, Çanakkale, Edirne, Balıkesir'in batı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı, doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneydoğusu ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu 16

İstanbul: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 20

İzmir: Parçalı zamanla çok bulutlu ve aralıklı sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların; gece saatlerinden sonra kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor) 19

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların; yer yer kuvvetli olması bekleniyor) 22

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, Merkez ve Doğu ilçeleri aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 23

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 21

Erzurum: Parçalı bulutlu 10

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli sağanak yağışlı 18

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler