YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün havalar nasıl olacak?
Bugün havalar nasıl olacak?
21 Kasım 2013 08:39
Marmara'nın batısı, Kıyı ve Güney Ege,gece saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın batısı, Kıyı ve Güney Ege ile sabah saatlerinde Bursa, Balıkesir, Bitlis, Şırnak ve Siirt çevreleri ile akşam saatlerinden sonra ve gece saatlerinde Batı Akdeniz, Balıkesir, Bursa, Kütahya, Afyon, Uşak ve Konya çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde, akşam saatlerinden sonra ve gece saatlerinde Kıyı Ege ve Antalya çevrelerinde kuvvetli, Muğla'nın kıyı kesimlerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Sıcaklar, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. Rüzgar, genellikle güneyli yönlerden güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli 17
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 20
İzmir: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların akşam saatlerinden sonra ve gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 18
Adana: Parçalı ve az bulutlu 24
Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 22
Samsun: Az bulutlu 20
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 17
Erzurum: Parçalı, zamanla çok bulutlu 6
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 18

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler