YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün havalar nasıl olacak?
Bugün havalar nasıl olacak?
11 Kasım 2013 10:21
Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu ile Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Elazığ ve Bingöl çevrelerinin genellikle yağmurlu olması bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu ile Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Elazığ ve Bingöl çevrelerinin genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, Göller Yöresi, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre hava sıcaklığı, ülke genelinde gündüz sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde, gece sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredecek.

Rüzgarın, genellikle güney ve doğu yönlerden, zamanla Güneydoğu Anadolu'da kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı, Ege Kıyıları ile ilk saatlerde Batı Karadeniz Kıyıları'nda yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 17

İstanbul: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 20

İzmir: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu 20

Adana: Az bulutlu, sabah saatlerinde parçalı yer yer çok bulutlu 26

Antalya: Az bulutlu ve açık 22

Samsun: Az bulutlu 22

Trabzon: Parçalı bulutlu 19

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğu kesimleri akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (Gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.) 10

Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 17

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler