YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün havalar nasıl olacak?
Yapılan son değerlendirmelere göre, kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.
Bugün havalar nasıl olacak?
14 Ekim 2013 / 07:32 Güncelleme: 14 Ekim 2013 / 10:48

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu ve Van çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, İç Ege ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu (Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor) 20

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 22

İzmir: Az bulutlu ve açık 26

Adana: Az bulutlu ve açık 31

Antalya: Az bulutlu ve açık 32

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 18

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı 18

Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor) 16

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 27

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler