YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün havalar nasıl olacak?
Bugün havalar nasıl olacak?
13 Ekim 2013 09:39
Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu, Rize çevreleri ve Sinop çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu, Rize çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ve Sinop çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, İç Ege ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda yer yer sis hadisesi bekleniyor.Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları, İç Ege, İç Anadolu'nun güney ve Doğusu ile Doğu Akdeniz'de yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu (Sabah saatlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor) 23

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu, yer yer puslu 21

İzmir: Az bulutlu ve açık 25

Adana: Az bulutlu ve açık 28

Antalya: Az bulutlu ve açık 30

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kısa süreli ve yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı 13/18

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kısa süreli ve yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı 12/19

Erzurum: Az bulutlu ve açık (Sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor) 16

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 28

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler