YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün havalar nasıl olacak?
Bugün havalar nasıl olacak?
17 Temmuz 2013 09:07
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde azalacağı diğer kesimlerde herhangi bir değişiklik olmayacağı yönünde.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Kırklareli, Yozgat, Nevşehir, Kırşehir, Aksaray, Artvin ve Ardahan çevrelerinde görülecek yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Isparta, Burdur, Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre hava sıcaklığı; iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayıp, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Hatay çevreleri ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı 29

İzmir: Parçalı bulutlu 32

Adana: Parçalı bulutlu 32

Antalya: Parçalı, (İç kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde Korkuteli, Elmalı, İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçeleri kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı) 28

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağışlı 27

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağışlı 27

Erzurum: Parçalı bulutlu 31

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 39

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler