YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün havalar nasıl olacak?
Bugün havalar nasıl olacak?
16 Temmuz 2013 09:04
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde azalacağı diğer kesimlerde herhangi bir değişiklik olmayacağı yönünde.

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı zamanla çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu (Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa'nın Yenişehir ve Tekirdağ'ın Çorlu ilçeleri ile İstanbul'un kuzey kıyıları), İç Ege (Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli), Batı Akdeniz'in iç kesimleri (Isparta, Burdur, Antalya'nın Elmalı ve Korkuteli ilçeleri), İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı), Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Ardahan ve Yozgat ile Konya ve Kırşehir'in kuzey ve batı çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Çankırı, Ankara'nın kuzey ve batısı, Denizli ve Eskişehir'in doğusu ile Kastamonu ve Bolu'nun güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı, kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ile yağış beklenen bölgelerde yağış anında kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuzey ve batısında kuvvetli olması bekleniyor. 31

İstanbul: Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzey kıyıları yerel olmak üzere sağanak yağışlı
30

İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 32

Adana: Az bulutlu, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 33

Antalya: Az bulutlu, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Korkuteli ve Elmalı ilçeleri kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı
29

Samsun: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklarla yerel sağanak yağışlı 26

Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklarla yerel sağanak yağışlı 28

Erzurum: Parçalı bulutlu 30

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 41

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler